آزمون ورودی مدارس و مراکز فقهی


آرشیو اخبار
  • كنگره حج اجتماع عظيم جهاني و عظيم ترين گردهمايي مسلمانان سراسر جهان است. اين گردهمايي يكي از شعائر بزرگ اسلامي است كه درخشش ويژه اي در تاريخ اسلام داشته و نقش محوري در وحدت و انسجام دنياي اسلام دارد .

  • دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

  • فقه نظام پیش از انقلاب اسلامی مطرح بود و برخی از فقها در این زمینه کتاب نوشته­اند. شصت سال پیش نظام الحکومة و الارادة الاسلام را مرحوم شمس الدین نوشت که یک گام ابتدایی بود؛ اما نشان دهنده التفات و دغدغه در آن زمان است.

  • یکی از عراقی ها که فرمانده آنها نیز بود، شخصی بلند قامت، تنومند و بسیار ورزیده بود. مثل شمر، با سرنیزه به طرف شیخ شریف حمله ور شد. متحیر ماندم که این دشمن خدا با شیخ شریف چه می خواهد بکند؟ او به محض اینکه به شیخ رسید، از سمت چپ سرنیزه را در شقیقه شیخ فرو برد و چرخاند. از شیخ تنها آیه «انالله وانا الیه راجعون» شنیده شد.